Már több, mint egy évtizede az életünk része a Salföldi Dalföld: nekünk hosszú hónapok szervezése és előkészülete – nektek három önfeledt nap a csodálatos Káli-medencében.
A Salföldi Dalföld egy szerelemprojekt: a szervezők és a fesztivált létrehozó csapat többsége civilként, jellemzően munka mellett, a saját szabadidejét áldozza minden évben a Dalföldre, mindezt nagyrészt bármiféle díjazás nélkül teszik. Büszkévé tesz minket, hogy ezzel a háttérrel is sikerült a fesztivált olyan szintre emelni, hogy az mára komoly ismertségre és tekintélyre tett szert a hazai művészeti életben.
A tavalyi tizedik alkalom számvetésre ösztönzött bennünket: vajon sikerült-e minden évben a legjobbat kihoznunk magunkból? Minden ötletünket meg tudtuk valósítani? Töretlen-e az a fejlődés, ami az egész évtizedet nézve látványos, de az utóbbi években le is lassult kicsit?
Beleveszve a szervezés mindennapi feladataiba, úgy érezzük, felőrlődött az a plusz energia, ami a Dalföldet azzá tette, ami. Ezért úgy döntöttünk, hogy a jubileum után megállunk egy pillanatra: megpróbálunk távolabbról ránézni a múltra, jelenre, jövőre. Emiatt a következő Salföldi Dalföldet 2027 júniusában rendezzük meg. Az így felszabaduló energiát a feltöltődésre, a kreatív energiák szárnyalására és a jövő évi Salföldi Dalföld tartalmi és formai nívójának emelésére fordítjuk.
Mindenkinek köszönjük, aki eddig velünk tartott ezen az úton. Most szusszanunk egyet, jövőre pedig elindítjuk a Daldföld új évtizedét – tarts velünk akkor is!
Vagyis: jövőre, veletek, ugyanitt!